18,4 г құмырсқа қышқылы 14,4 г метил спиртімен əрекеттескенде түзілген өнім шығымы 78% болса, қанша

грамм күрделі эфир алынған

Ответы на вопрос

Отвечает Гончар Анна.
18,4 14,4
HCOOH+CH3OH=HCOOCH3+H2O
46 32

18,4/46=0,4 моль
14,4/32=0,45 моль
CH3OH Артық зат, сондықтан HCOOH арқылы есептейміз.
18,4=X
46=60
X=24 г

24*0,78=18,72 г күрделі эфир