Змішали 200 г воднового розчину етанолу з його масовою часткою 5 % і 50 г розчину цього спирту з

його масовою часткою 10 %. Обчисліть масову частку етанолу у виготовленому розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Чужикова Ольга.

Дано:                                                  Розвязок

m1(розчину)=200г               1). W3(C2H5OH)= m3(C2H5OH) / m3(розчину)=

W1(C2H5OH)=5%(0.05)            =( W1xm1(розчину) + W2 x m2(розчину) /

m2(розчину)=50г                       / (m1(розчину) + m2(розчину) =

W2(C2H5OH)=10%(0.1)               =(0,05х200 + 0,1х50) : (200 + 50) =

Знайти:                                        =(10+5) : 250 = 15 / 250 = 0,06 або 6%

W3(C2H5OH)=?                      Відповідь: Масова частка етанолу у виготрв-

                                                                   леному розчині дорівнює 0,06 або

                                                                   6%