45г суда 5г тұз ерітілген. Ерітіндегі NaCl массалық улесін тап.


Ответы на вопрос

Отвечает Лыкова Ангелина.

Дано:

m(тұз) = 5 г

m(су) = 45 г

w(тұздың ашпасы)-?

 

w(тұздың ашпасы) = m(тұз) ∙ 100%\ m(р-ра)

m(тұз) = w(тұздың ашпасы) ∙ m(тұздың ашпасы)\100%

m(тұздың ашпасы) = m(тұз) +  m(су) = 45 г + 5 г = 50 г

w(тұздың ашпасы) = 5 г ∙ 100%\ 50 г = 10%

жауап:  w(р-ра тұз) = 10%