Массасы 10 г кальций және кальций оксидінің қоспасын сумен өңдегенде 1,12 л (қ.ж.) газ бөлінген:

А)бастапқы қоспадағы кальций оксидінің массалық үлесін (%); Б)алынған ерітіндідегі өнімнің массасын (г) табыңдар.

Ответы на вопрос

Отвечает Янков Егор.
1) ( Ca+CaO)= 10г 1) Ca+2H2O →Ca(OH)2 + H2 V (H2) = 1,12л CaO + H2O → Ca(OH)2 V = 22,4 г/моль W (CaO)= % ? m   V (H2) = 1,12л /22,4 л/моль = 0,05 моль 1 моль Са – 1 моль Н2 Х моль Са – 0,5 моль Н2 Х = 0,05 моль m (Ca) = V (Ca) * M(Ca) = 0,05моль * 40г/моль = 2гр m (CaO) = m (қоспа) – 2г = 10г – 2г = 8г ω (CaO) = 8г /10г*100%/= 80% жауабы: W (CaO) = 80%