У результаті спалювання 4.2 г речовини утворюється 6.72 л вуглекислого газу (н.у.] і 5.4 г води.

Відносна густина пари речовини за повітрям 2.9(н.у.). Визначне молекулярну формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Энжи Лика.
Позначимо невідому речовину за r.

D(r)(29) = 2.9 ==> M(r) = 2.9*29 = 84.1 ( г/моль )

CO2 ==> C

6.72/22.4 = x/12

x = (6.72*12)/22.4 = 3.6 г

H2O = 2H

5.4/18 = y/2

y = 10.8/18 = 0.6 г

3.6 + 0.6 = 4.2 г — маса С і Н

Маса всієї речовини дорівнювала 4.2 грами також, отже, звідси висновок, що третього елементу (О) не було.

CxHy

12x = 3.6
y = 0.6

x = 0.3 | x10
y = 0.6 | x10

x = 3
y = 6;

C3H6 — пропен.