ПОМОГИТЕ СРОЧНО визначити , яка маса магній нітрату утворюеться при реакції 20 г магній оксиду з

розчином у якому містяться 95,4г нітратної кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Шуктомов Иван.
Дано 
MgO=2Og
HNO3 = 95.4g
найти Mg(NO3)2-?
20g      95.4g          Xg
MgO+2HNO3-->Mg(NO3)2+H2O
40        63              148
M(MgO)=40g/mol
M(HNO3)=63g/mol
M(Mg(NO3)2)=148g/mol
находим , что в недостатке 
20/40  95.4/63 считаем по MgO
20/40 = X/148  X=74g
ответ 74г