17. Натрій гідроксид кількістю речовини 2 моль розчинили у воді масою 120 г. Обчисліть масову

частку розчиненої речовини в розчині. 18. У воді масою 200 г розчинили натрій хлорид масою 40 г. Визначте масову частку розчиненої речовини в розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Громова Надя.
№17
1) Находим массу 1 моля натрия гидроксида:
    М(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль
Тогда масса 2 молей равна 2*40 = 80г
2) После растворения 80 г вещества в воде массой 120 г масса раствора стала:
     m(p-p) = 80 + 120 = 200 г
3) Концентрация полученного раствора равна:
    ω = m(NaOH) / m(p-p) = 80 / 200 = 0,4 (или 40%)
№18
1) Масса раствора равна:
   m(p-p) = m(H₂O) + m(NaCl) = 200 + 40 = 240 г
2) Концентрация полученного раствора равна:
     ω = m(NaCl / m(p-p) = 40 /240 = 0,167   (или 16,7%)