Решите хоть одно из них: (Даю 10 птк), пожайлуста:3. Дано рівняння реакції: Zn+2HCl = ZnCl2+H2. Які

зв’язки утворюються між атомами цих сполук? Зобразіть схему утворення молекули Цинк хлориду.4. Найбільш полярним є ковалентний зв’язок між атомами: а) H-Cl; б)H-N; в)H-S. Чому?6. Визначте вид хімічного зв’язку і тип кристалічних граток у сполуках: N2, HF, NH3, CH4,H2S, KCl.8. Елемент головної підгрупи ІІ групи масою 3,6 г повністю прореагував під час нагрівання з азотом, об’ємом 1,12 л (н.у.). Визначте цей елемент. Складіть схему будови атома, електронну формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Санина Айана.

N2 ковалентная неполярная химическая связь, молекулярная кристаллическая решетка

HF ковалентная полярная химическая связь, молекулярная кристаллическая решетка

NH3 ковалентная неполярная химическая связь, молекулярная кристаллическая решетка

CH4 ковалентная неполярная химическая связь, молекулярная кристаллическая решетка

H2S ковалентная неполярная химическая связь, молекулярная кристаллическая решетка

KCl ионная химическая связь, ионная кристаллическая решетка

Отвечает Колчев Руслан.

6)

N2 - ковалентний-неполярний зв'язок (молекулярна КР)

HF - ковалентний-полярна зв'язок (молекулярна КР)

NH3 - ковалентний-полярна зв'язок (молекулярна КР)

CH4 - ковалентний-полярна зв'язок (молекулярна КР)

H2S - ковалентний-полярна зв'язок (молекулярна КР)

KCl - іонна зв'язок (іонна КР)

 

4) Найбільш полярної є зв'язок в якій різниця між ЕЛЕКТРОНЕГАТИВНІСТЬ різна. Так як всі мають однаковий елемент - водень, то у хлору електронегативність вище, ніж у інших елементів.

Відповідь: а) H-Cl

 

3) Zn +2 HCl = ZnCl2 + H2

H2 - ковалентний-неполярний зв'язок

ZnCl2 - ковалентний-полярна зв'язок

Схема освіти у вкладенні:хх-електрони на останньому рівні елемента

 

 

8)Дано:

m (Me) = 3,6 г

V (N2) = 1,12 л

Знайти: M (Me)

рішення:

Знайдемо масу металу:

3,6 г    1,12 л

3Me + N2 = Me3N2

х г       22,4 л

3,6 г --- 1,12 л

х г --- 22,4 л

х = 3,6 г ∙ 22,4 л \ 1,12 л = 72 г

Визначимо молярну масу металу:

M (Me) = m (Me) \ n (Me)

M (Me) = 72 г \ 3 моль = 24 г \ моль

M (Me) = Ar (Me) = 24 = Mg (магній)

Відповідь: Mg (магній)

будова атома магнію у вкладенні