1л алкану важить 2.52г.Масова частка Гідрогену в ньому 14.28%.Знайдіть формулу! Допоможіть,на

завтра потрібно)

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Кира.

(Аби це був алкан, то маса 1 л повинна бути 2,59 г)

а так , то

W(С)= 85,72%

W(Н)= 14,28%

СхНу

1 л (СхНу)важить  —2,52 г

22,4 л-------------------- –  х г(молярна маса)

х=56,4 г/моль( молярна маса не може бути нецілою, тому беремо 56 г/моль, а якби це був алкан, то треба було 58 г/моль. Далі я беру 56)Ви можете самі піставити далі 58 замість 56- якщо вам необхідно, щоби це був алкан).

Підставляємо в формулу W(ел)=х*Аг(ел) / М (СхНу)

значення для елементів і знаходимо їх кількість

W(С)=х*Аг(С) / М (СхНу)

0,8572=х*12/56,   х=4

W(Н)=у*Аг(Н) / М (СхНу)

0,1428=у*1/56,    у=8

С4Н8 бутен