У рівнобедреному трикутнику висота ,проведена.до бічної сторони, дорівнює 6см і ділить її на дві

частини,одна з яких,прилегла до вершини рівнобедреного трикутника,дорівнює 8см.Знайдіть основу трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Макеев Богдан.
(ah-висота)Розглянемо трикутник abh: ah = 6см, bh =8см; за теор. Піфагора ab²=ah²+bh²;
ab=√(36+64)=10(см)
розглянемо трикутник ahc: ah=6см, hc=bc-bh bc=ab=10 за властивостями рівнобедреного трикутника, hc=10-8=2(cm)(за властивостями вимірювання відрізків).
за теоремою Піфагора ac=√(ah²+hc²) ac= √(6²+2²)=√40=2√10.

p.s.
треба дописати, що два трикутники прямокутні і ще є деякі нюанси, але в цілому правильно (надіюсь)