Відстань між двома пунктами 1456 км. Із цих пунктів одночасно назустріч один одному виїхали два

автобуси. Яка відстань буде між автобусами на той час, коли перший проїде 3/8, а другий 2/7 всієї відстані?

Ответы на вопрос

Отвечает Костенко Юрий.
Вирішимо задачу на знаходження частини від цілого
Дано:
S=1456 км
Автобус₁=3/8 відстані
Автобус₂=2/7 відстані
Знайти: S(між автобусами)=? км
Рішення
1) Перший автобус проїхав 3/8 всього шляху=1 (ціла частина)
Складемо пропорцію:
1456 км - 1 частина
? км - 3/8 частини
Відстань, яку проїхав перший автобус=1456*3/8:1=1456*3/8=4368/8=546 (км)
2) Другий автобус проїхав 2/7 всього шляху=1 (ціла частина)
Складемо пропорцію:
1456 км - 1 частина
? км - 2/7 частини
Відстань, яку проїхав другий автобус=1456*2/7:1=1456*2/7=2912/7=416 (км)
3) Відстань між ними скоротилася на:
1456-(546+416)=1456-962=494 (км)
Відповідь: відстань між двома автобусами буде 494  км.