Стіл коштував 240 грн.Спочатку він подешевшав на 20%,а потім подорожчав на 5%. Якоб стала ціна

стола після цих змін?На скільки відсотків і як змінилася початкова ціна?

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.
240грн.-100%
х грн.-20%
х = 240*20/100=48грн
240-48=192грн

192грн-100%
хгрн-5%

192*5/100=9.6грн(подорожал)
192+9.6=201.6грн
Ответ:ціна змінилася на 16% - 201,6грн
Отвечает Мурзаханов Ренат.
РЕШЕНИЕ
Подешевел на 20% - осталось 80%.
1)  240 грн * 80% * 105% =240 * 0,8*1,05 = 240 *0,84 =201,60 грн - новая цена. - ОТВЕТ
2) 1 - 0,84 = 0,16 = 16% - скидка от начальной цены- ОТВЕТ