У магазин привезли агароднину. У першы дзень прадали 35% усяго и яшчэ 240 кг. Умагазине асталося

540 кг. Кольки усяго кг прывезли агароднины?

Ответы на вопрос

Отвечает Шуакова Томирис.

35% - х
65% - 240+540=780 кг
х = 780*35/65 = 420 кг
100% - 780+420=1200 кг