Богдан проїхав ділянку шоссе зі швидкістю 18 км/год , і ділянку польової дороги зі швидкістю 12

км\год . Всього він проїхав 78 км. Скільки часу він витратив на весь шлях, якщо польовою догорою він їхав на 0.5 годин довше , ніж по шоссе.

Ответы на вопрос

Отвечает Булабеков Фёдор.
Х годин - Богдан їхав по шоссе, проїхав 18 * х км.
(х + 0.5) годин - польовою дорогою, проїхав 12 * (х + 0.5) км.
Всього він проїхав 78 км, так що:
18 * х + 12 * (х + 0.5) = 78
30 * х + 6 = 78
30 * х = 72
х = 72 / 30 = 2.4 годин або 2 години та 24 хвилини витратив Богдан на весь шлях.