Через 1 кран порожній бак заповнюється через 15 хв., а через 2 спустошуеться за 12 хв.. Яка частина

ба буде заповнена водою через 1 хв., якщо відкритиобидва баки одночасно при умові, що спочатку:а).порожній,б).повний.

Ответы на вопрос

Отвечает Zakharenko Ilya.
Нехай об'єм баку дорівнює V.
Тоді продуктивність першого крану: P₁ =  \frac{V}{15} .
Продуктивність другого крану: P₂ = -  \frac{V}{12} .
Отже, коли обидва крани відкриті, їх сумарна продуктивність:
P = P₁ + P₂ =  \frac{V}{15} - \frac{V}{12}  \frac{4V-5V}{60} = -\frac{V}{60} -- від'ємна.
a) Порожній бак взагалі не наповниться.
б) Повний бак: V(t) = V + P·t:
V(1) = V- \frac{V}{60}·1 = \frac{59V}{60}, тобто \frac{59}{60} частина баку