З міст А та В назустріч один одному одночасно виїхали два велосипедисти. Перший приїхав до В через

16 хв., а другий до А – через 25 хв. після зустрічі. Скільки хвилин вони їхали до зустрічі?

Ответы на вопрос

Отвечает Марвин Микаэл.
Нехай до зустрічі вони їхали х хв, тоді перший був у дорозі х+16 хв, а другий х+25 хв. Нехай швидкість першого велосипедиста a м/хв, а другого b м/хв. Тоді за умовою задачі
a*x=b*25
b*x=a*16
відстань яку проїхав перший до зустрічі дорівнює відстані яку проїхав другий після зустрічі і навпаки
звідки
a=\frac{bx}{16}
\frac{bx}{16}*x=b*25
x^2=16*25
x^2=400=20^2
x>0; x=20
Відповідь: 20 хв