При перетворенні в лід вода розширюється на 1/11 свого об’єму. На яку частину свого об’єму

зменшиться лід, перетворившись у воду?

Ответы на вопрос

Отвечает Горбунова София.
Був об єм води V. Став лід 1 1/11 V (одна ціла одна одинадцята V). Потім наш V льоду приймемо за 100%. Отримаємо пропорцію
1 1/11 V     -   100%
V (знов вода) -  х%

х=(V·100) /  1 1/11 V  = 91 2/3
100 - 91 2/3= 8 1/3  - (на вісім цілих одну третю зменшиться)