Аулада қояндар мен тауықтар жайылып жүр.Тауықтардың қояндармен 8-і артық.Олардың барлығы 46 аяғы

бар.Аулада неше қоян,неше тауық жайылып жүр?

Ответы на вопрос

Отвечает Шарга Максим.
Х-тауық  (2 аяқ)
у-қоян   (4 аяқ)

x=y+8   

2x+4y=46
2(y+8)+4y=46
2y+16+4y=46
6y=30
y=5     x=y+8=5+8=13