Екі қорапта 80кітап бар.Олардың біріншісінде екішісіне қарағанда 1.5есе көп кітап бар.Бірінші

қораптағы кітап санының 8ден 3бөлігін табыңыз?А)12 В)30 С)18 Д)24 Е)21

Ответы на вопрос

Отвечает Шабанов Даниил.
1- қорапта 1.5х кітап
2-қорапта х кітап

1.5х+х=80
2.5х=80
х=80:2.5
х=32 (2қ)
32*1.5=48 (1қ)
48*3/8=18 кітап