4. Знайдіть суму всіх цілих чисел, якi меншi вiд 11, але бiльшi за-14. SOS​


Ответы на вопрос

Отвечает Barbq-Junior Андрюха.

Відповідь:

Сума цих чисел дорівнює -36.

Покрокове пояснення:

Цілі числа менші від 11 і більші за -14: -13, -12, -11, -10, -9, -8, -7, -6, -5, -4, -3, -2, -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Їх сума дорівнює:

-13 + (-12) + (-11) + (-10) + (-9) + (-8) + (-7) + (-6) + (-5) + (-4) + (-3) + (-2) + (-1) + 0 + 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10

Розгорнувши дужки, ми отримаємо:

(-13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1) + (0 + 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10)

Перша дужка представляє суму цілих чисел від -13 до -1, а друга дужка - суму цілих чисел від 0 до 10.

Знаходження суми цілих чисел від -13 до -1:

(-13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1) = -91

Знаходження суми цілих чисел від 0 до 10:

(0 + 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10) = 55

Отже, сума всіх цілих чисел, які менші від 11, але більші за -14, дорівнює:

-91 + 55 = -36

Таким чином, сума цих чисел дорівнює -36.

Отвечает Кольчурин Савелий.

Ответ:

-36

Пошаговое объяснение:

числа, меньше 11 это 10, 9, 8, ... -∞

Числа, больше -14 это -13, -12, -11, ... +∞

Пересечение множеств: от -13 до +10

Разобъём нашу сумму на два участка: сумма целых чисел от -10 до +10, и сумма чисел -13, -12, -11. Первая сумма дает в итоге 0 (т.к. там находятся пары противоположных чисел -10,+10, -9, +9 и т.д.). Остается сумма  -13 -12 -11= -36