2)Банк пропонує вкладнику 2 депозити. Перший депозит під 10% річних.Другий під 5% за перший рік.

Який депозит на два роки краще обрати вкладнику, якщо він має 150000 грн?​​

Ответы на вопрос

Отвечает Зингер Лера.

Ответ:

Для вирішення цього завдання потрібно розрахувати скільки грошей буде на кожному депозиті через два роки і вибрати той депозит, який принесе більше прибутку.

Для першого депозиту з процентною ставкою 10% річних формула для розрахунку майбутньої вартості через два роки виглядатиме так:

FV1 = PV * (1 + r) ^ n,

де FV1 – майбутня вартість депозиту, PV – початкова вартість депозиту (150000 грн), r – процентна ставка у вигляді десяткового дробу (0.1), n – кількість періодів (2 роки).

FV1 = 150000 * (1 + 0.1) ^ 2 = 181500 грн.

Для другого депозиту з процентною ставкою 5% за перший рік формула для розрахунку майбутньої вартості через два роки виглядатиме так:

FV2 = PV * (1 + r) ^ n,

де FV2 – майбутня вартість депозиту, PV – початкова вартість депозиту (150000 грн), r – процентна ставка у вигляді десяткового дробу (0.05), n – кількість періодів (2 роки).

FV2 = 150000 * (1 + 0.05) ^ 2 = 157625 грн.

Таким чином, перший депозит на два роки принесе більше прибутку, тож краще вибрати його.