Знайдіть НСД чисельник і знаменника дробу: 1)6/9; 2)15/35; 3)22/55; 4)36/90. Допоможіть будь ласка


Ответы на вопрос

Отвечает Мирный Владимир.
Щоб знайти найменший спільний дільник (НСД) чисельника і знаменника дробу, спершу треба спростити дріб до найпростішої форми (звичайного дробу), якщо це можливо. Далі, НСД чисельника і знаменника буде такий самий, як НСД чисел, які утворюють чисельник і знаменник цього звичайного дробу.

1) 6/9:
Спростимо дріб: 6/9 = 2/3.
Тепер чисельник = 2, знаменник = 3. НСД(2, 3) = 1.

2) 15/35:
Спростимо дріб: 15/35 = 3/7.
Тепер чисельник = 3, знаменник = 7. НСД(3, 7) = 1.

3) 22/55:
Спростимо дріб: 22/55 = 2/5.
Тепер чисельник = 2, знаменник = 5. НСД(2, 5) = 1.

4) 36/90:
Спростимо дріб: 36/90 = 2/5.
Тепер чисельник = 2, знаменник = 5. НСД(2, 5) = 1.

Таким чином, в усіх наведених випадках, НСД чисельника і знаменника дорівнює 1.