6. Use the numbers 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 once each and in their natural order to obtain an

answer of 100. You may use only the operations +, -, *,/.​

Ответы на вопрос

Отвечает Назаров Олег.

Ответ:

5*2*(3+4-6+9)+1+7-8=10*10-0=100

Пошаговое объяснение: