Тендеулер жуйесын косу тасылымен шешыныз3x-2y-6=06x+2y-30=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Saltanatova Madina.

Ответ: y = 3

x = 4

Пошаговое объяснение:

{3x-2y-6=0

{6x+2y-30=0​

+++++++++++++++++++++ плюсуем два уравнения между собой(екі теңдеуді бір бірімен қосамыз)

3x - 2y - 6 + 6x + 2y -30 = 0 + 0

9x + 0y -36 = 0

9x  - 36 = 0

9x = 36

x = 4

дальше подставляем под любое уравнение из системы (соны біз жүйеден кез келген теңдеуді алмастырамыз)

3x -2y -6 = 0

3 * 4 - 2y - 6 = 0

12 - 2y -6 = 0

6 -2y = 0

2y = 6

y = 3