Чотири олівці і три зошоти коштують 82 к., 2 олівці й 2 зошити - 50 к. Скільки коштують а)8

олівців і 7 зошитів б)8 олівців та 4 олівців

Ответы на вопрос

Отвечает Вильникова Настя.

Відповідь:
а) 1 гривня 82 копійки

б)1 гривня 28 копійок

Покрокове пояснення:

нехай олівці коштують- х к., а зошити -у к., тоді за умовами задачи складемо систему рівнянь:

\left \{ {{4x+3y=82} \atop {2x+2y=50}} \right.    друге рівняння домножимо на *2 та віднімемо від першого

\left \{ {{4x+3y=82} \atop {4x+4y=100}} \right. \left \{ {{4x+3y=82} \atop {4x+2y-4x-4y=82-100}} \right. \left \{ {{4x+3y=82} \atop {-y=-18}} \right.\left \{ {{4x+3*18=82} \atop {y=18}} \right.\left \{ {{4x=82-54} \atop {y=18}} \right. \left \{ {{x=28:4} \atop {y=18}} \right.\left \{ {{x=7} \atop {y=18}} \right.

а) 8*7+7*18=56+126=182(к.)=1 грн. 82 к.
б)8*7+4*18=56+72=128(к.)=1грн. 28к.

Якщо ви не вчили системи рівнянь, тоді розсуждай так:
так як 2олівця і 2 зошита коштують 50 копійок, то чотири олівця і чотри зошита коштуватимуть вдічі більше, тобто 100 копійок.

Тоді різниця між 4-ма зош. і 4-ма олівцями та 4-ма зош. і 3-ма олівцями- дасть нам ціну одного зошита: 100-82=18 (копіок)
Тоді 2 олівця будуть коштувати: 50-2*18=14 (копійок)
відповідно 1 олівець коштує: 14:2=7 копійок