На трьох полицях стоїть 69 книг. На першій полиці книг у 2 рази менше, ніж на другій полиці, а на

третій на 5 книг більше, ніж на першій. Скільки книг стоїть на кожній полиці? СРОЧНО ОТДАМ ВСЕ БАЛЛИ БУДЬ ЛАСКА

Ответы на вопрос

Отвечает Лункин Даниил.

Відповідь: Нехай на першій полиці х книг, то на другій - 2х книг, на третій - х+5. Всього 69 книг.

Складемо рівняння:

х+2х+х+5=69,

4х+5=69,

4х=64,

х=16.

Отже, якщо на першій полиці 16 книг, то на другій - 16*2=32 книги, на третій - 16+5=21 книга.

Відповідь: 16 книг, 32 книги, 21 книга.