срочно писат:6 полотенце Жана 5 пачка салфетка учун 620сом толоду. эгерде бир полотенце 80 сом

турса анда бир бир пачка салфетка канча сом тура?

Ответы на вопрос

Отвечает Хрол Елизавета.

Ответ:

28 сом-бир пачка салфетка

Пошаговое объяснение:

1)80•6=480(сом)

2)620-480=140(сом)

3)140:5=28(сом)