Тік бұрышты параллелепипедтін өлшемдері жай сандармен өрнектелген. Колемi: 1) 30 см ; 2) 42 см; 3)

105 см; 4) 385 см. Тік бұрышты параллелепипедтін узындығын, енін, биіктігін табындар.​

Ответы на вопрос

Отвечает Моисеева Анастасия.

1) Діаметр аймақ = 30 см
Аймақның радиусы (аймақ диаметрінің орташа) = 30 см / 2 = 15 см

2) Діаметр аймақ = 42 см
Аймақның радиусы (аймақ диаметрінің орташа) = 42 см / 2 = 21 см

3) Діаметр аймақ = 105 см
Аймақның радиусы (аймақ диаметрінің орташа) = 105 см / 2 = 52.5 см

4) Діаметр аймақ = 385 см
Аймақның радиусы (аймақ диаметрінің орташа) = 385 см / 2 = 192.5 см

Астам, біз осы аймақтардың ауданын, артыңдысын және биіктігін айтқан радиустарды келесі түрде таба аламыз:

1) Аудан = 2 * 15 см = 30 см
Артыңдысы = 2 * 15 см = 30 см
Биіктігі = 2 * 15 см = 30 см

2) Аудан = 2 * 21 см = 42 см
Артыңдысы = 2 * 21 см = 42 см
Биіктігі = 2 * 21 см = 42 см

3) Аудан = 2 * 52.5 см = 105 см
Артыңдысы = 2 * 52.5 см = 105 см
Биіктігі = 2 * 52.5 см = 105 см

4) Аудан = 2 * 192.5 см = 385 см
Артыңдысы = 2 * 192.5 см = 385 см
Биіктігі = 2 * 192.5 см = 385 см

Сонымен қатар, біз өзімізге барлық аймақтардың өлшемдерін табдық.