биылғы жылы күн райының қолайсыздығына байланысты алмаағаштың əрқайсысының 4кг-нан 5жəшік алма

жиналды. Ал былтыр осындай 9 жəшік алма жиналған еді. Биыл неше килограмм алма кем жиналды?

Ответы на вопрос

Отвечает Подгайно Аня.

Ответ:

1) биыл жиналған 5х4 = 20 (кг)

2) өткен жылы жиналған 9х4 = 36 (кг)

3) биыл былтырғымен салыстырғанда 36-20 = 16 (аз) аз жиналды