Для ремонту двох кімнат купили шпалери однакової довжи- ни. На ремонт першої кімнати витратити 11

рулонів шпа-лер, другої — 15. Усього використали 312 м шпалер. Скіль-ки метрів шпалер витратили на ремонт кожної кімнати?​

Ответы на вопрос

Отвечает Позик Аня.

Нехай х- один рулон шпалер. Тоді на ремонт 1 кімнати пішло 11х, на ремонт другий- 15х. Сума рулонів дорівнює 11х + 15х. Всього витратили 312 м. Шпалер.

рівняння:

1) .15х + 11х = 312.

26х = 312.

х = 312: 26

х = 12 (м) - один рулон.

2). 11 * 12 = 132 (м) - пішло на 1 кімнату.

3). 312-132 = 180 (м).

Відповідь: на ремонт 1 кімнати пішло 132 м. Шпалер, а на ремонт другий- 180.