Өсу ретімен жазыныз 2/5,1/3,5/6,1 2/3,7/5,3 6/6.Амалдарды

орынданыз:а)3/16+7/16;17/25-5/25:б)6/18+11/12;19/24-7/36:в)4 7/12+7 3/4;13 7/8-6 3/5: ​

Ответы на вопрос

Отвечает Potapov Ivan.

Ответ:

1) 6/25 : 9/5 = 6/25 * 5/9 = (6 * 5)/(25 * 9) = (3 * 2 * 5)/(5 * 5 * 3 * 3) = 2/(5 * 3) = 2/15;

2) 8/27 : 8/9 = 8/27 * 9/8 = (8 * 9)/(27 * 8) = (8 * 9)/(9 * 3 * 8) = 1/3;

3) 9 5/7 : 1 23/28 = (9 * 7 + 5)/7 : (1 * 28 + 23)/28 = 68/7 : 51/28 = 68/7 * 28/51 = (4 * 17 * 7 * 4)/(7 * 17 * 3) = 16/3 = 5 1/3;

4) 6 2/3 : 1 1/8 = 20/3 : 9/8 = 20/3 * 8/9 = (20 * 8)/(3 * 9) = 160/27 = 5 25/27;

5) 57 : 19/24 = 57 * 24/19 = (3 * 19 * 24)/19 = 72;

6) 36/47 : 18 = 36/47 * 1/18 = (2 * 18)/(47 * 18) = 2/47.