А) Вантажний і легковий автомобіль їхали по шосе назустріч один одному. Через 20 хв після

зустрічі відстань між ними стала дорівнюва-ти 54 км. Швидкість вантажівки відноситься до швидкості автомобіляяк 4:5. За який час кожен з них пройде відстань, яка дорівнює 324 км?​

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Катя.

Ответ:

Расстояние 324 км машины пройдут за:

грузовик - за 4 ч 30 м

легковая - за 3 ч 36 м

Пошаговое объяснение:

Через 20 минут после встречи расстояние между ними стало равно 54 км. 20 минут это 1/3 часа => 54 : 1/3 = 162 км/ч

Соотношение скоростей 4:5. Тогда 162 : 9 = 18.

Скорость легковой - 18 км/ч * 5 = 90 км/ч

Скорость грузовой - 18 км/ч * 4 = 72 км/ч

Время пути:

Легковой - 324 : 90 = 3.6ч     =>   3 ч 36 м

Грузовой - 324 : 72 = 4.5 ч    =>    4 ч 30 м