4. Сан катарын жаз. 79, 69, 59 59, 57, 55 , ​


Ответы на вопрос

Отвечает Разинькова Анастасия.

Ответ:

55,57,59,59,69,79, так

Отвечает Харин Витя.

Відповідь:51+1=?

60+10=?  

Варианты ответов

60, 60

60, 70

60, 80

Вопрос 2

Айырмаларды тап

100-10=?

100-1=?  

Варианты ответов

90, 99

98, 90

97, 90

Вопрос 3

Салыштыр.  91 см□9дм

Варианты ответов

<

>

=

Вопрос 4

Салыштыр.   9дм□1м

Варианты ответов

>

<

=

Вопрос 5

Сан катарын толукта.

19, 29, 39, 49,......

Варианты ответов

50, 51, 52

69, 39, 49

59, 69, 79

Вопрос 6

Сумманы тап.

45+38+5+2=?

6+27+14+3=?

17+6+34+3=?

9+4+31+56=?

Варианты ответов

90, 50, 60, 100

70, 80, 90, 100

40, 50, 70, 85

Вопрос 7

Кечээ кыргыз тили сабагынан балдар 16 сөз жазышты. Бүгүн кечээги күнгө караганда 4 сөзгө көп жазышты. Балдар бүгүн канча сөз жазышты?

Варианты ответов

18

25

20

Вопрос 8

Туюнтмалардын маанисин тап.

50-3=?    60-8=?      80-6=?    

Варианты ответов

55, 56, 57

47, 52, 74

45, 56, 64

Вопрос 9

Белгисиз санды тап.

8+□=35-20

18-□=29-20

□-8=36-30

Варианты ответов

8, 10, 12

6, 12, 16

7, 9, 14

Вопрос 10

Туюнтма жаз.

30 жана 50 сандарынын суммасын 20 га азайтуу

Варианты ответов

30-50-20=

(30+50)-20=

30+(50-20)=

Покрокове пояснення: