Знайти загальне рівняння прямої, що проходить через точки A(3,3) та B(4,1)


Ответы на вопрос

Отвечает Храмов Алексей.

Загальне рівняння прямої:

у = kx+b

Оскільки пряма проходить через дві задані точки, значить, вони їй належать, а отже:

A(3;3) значить 3=3k+b

В(4;1) значить 1=4k+b

Вирішуємо систему двох рівнянь із двома змінними k і b:

\left \{ {{3k + b=3} \atop {4k + b=1}} \right. \left \{ {{b=3-3k} \atop {4k+b=1}} \right. \\4k+3-3k=1= > k=-2.\\b=3-3*(-2)=9.

Отже, наше загальне рівняння прямої, що проходить через точки

A(3,3) та B(4,1) має вигляд: y=-2x+9.