Даю 40 балів розв'язати рівняння 2 а х+ 5а=4х+15


Ответы на вопрос

Отвечает Кот Елизавета.

Ответ:

Для розв'язання цього рівняння треба спробувати зібрати всі x на одному боці, а всі константи на іншому. Для цього можна відняти 2ax від обох боків:

2ax + 5a = 4x + 15

2ax - 4x = 15 - 5a

2x(a - 2) = 15 - 5a

Тепер можна поділити обидві сторони на (a - 2):

2x = (15 - 5a) / (a - 2)

x = (15 - 5a) / (2a - 4)

x = (5 - a) / (2 - a)

Отже, розв'язком рівняння є x = (5 - a) / (2 - a), де a не може бути рівним 2, тому що у такому випадку знаменник дорівнював би нулю.

Пошаговое объяснение:

Отвечает Адамов Иван.

Покрокове пояснення:(5a+2)x=8-2a

x=2

(5a+2)*2=8-2a

10a+4=8-2a

10a+2a=8-4

12a=4

a=4/12

a=1/3

Ответ: при а=1/3