Від пристані вниз за течією річки вирушив човен. Коли він проплив 31 км, слідом за ним відправився

катер зі швидкістю 18,6 км/год. Швидкість катера в 1,5 разу більша за швидкість човна. Скільки часу потрібно катеру, щоб наздогнати човен? допоможіть

Ответы на вопрос

Отвечает Радченко Оля.

Розв'язання:

Нехай катеру потрібно х годин, щоб наздогнати човен, тоді 18,6х км - відстань від пристані до місця зустрічі катера з човном. Швидкість човна у 1,5 рази менша за швидкість катера, тобто 18,6:1,5=12,4 (км/год) - швидкість човна. Човен проплив до зустрічі з катером (31+12,4х) км. Складемо та розв'яжемо рівняння:

18,6х = 31 + 12,4х

18,6х - 12,4х = 31

6,2х = 31

х = 31 : 6,2

х = 5

Отже, катеру потрібно 5 годин, щоб наздогнати човен.

Відповідь: 5 годин.