Хорда АВ дiлиться точкою М на два вiдрiзки АМ=7дм ,ВМ=8дм. Знайдiть вiдстань вiд точки М до центра

кола, якщо його радiус дорiвнюе 9дм.(Правильнiсть умови перевiрена).

Ответы на вопрос

Отвечает Ковалевская Екатерина.
Позначимо центр кола точкою О.
Проведемо ОК⊥АВ. 
АК=ВК=7,5 дм.
ОК²=ОВ²-ВК²,
ОК²=81-56,25=24,75 дм.
Розглянемо ΔОМК, прямокутний, МК=0,5 дм;  
ОМ²=МК²+ОК²,
ОМ²=0,25+24,75=25 дм.
ОМ=√25=5 дм.
Відповідь: 5 дм.