Допоможіть будь ласка! Сторони трикутника дорівнюють 6, 25 і 29 см. Із вершини найменшого кута

трикутника проведенно перпендикуляр до його площини довжиною 15 см. Знайти відстань від вершини цього кута до найменшої сторони.

Ответы на вопрос

Отвечает Ерофеев Максим.
Якщо проведемо той перпендикуляр і з'єднаємо його кінець із іншими вершинами даного трикутника, то отримаємо трикутну піраміду, одним з ребер якої є її висота (проведений перпендикуляр в 15 см). Тоді, можливо, потрібно знайти відстань від вершини піраміди до найменшої стороний основи (даного трикутника). Ця відстань буде висотою h трикутника (побудованої грані).

Знаходимо за т. Піфагора дві сторони того трикутника (побудованої грані):
1) sqrt( 29^2 + 15^2 ) = sqrt(1066);
2) sqrt ( 25^2 + 15^2 ) = sqrt(850), де sqrt--корінь квадратний.
Тоді за формулою Герона знаходимо площу трикутника (сторони 6, sqrt(1066) і  sqrt(850) см). S= 75 см^2. З іншого боку S=(1/2)* 6 * h. Звідси отримуємо, h=25 cм.