Сторона основи правильної трикутної піраміди дорівнює 57 см. Знайдіть бічне ребро, якщо воно з

площиною основи утворює кут 30°.

Ответы на вопрос

Отвечает Кенесов Даулет.

Відповідь:

38 cм

Пояснення:

Дано: SABC-правильна трикутна піраміда , АВ=ВС=АС=57 см, ∠SСО=30°, SО⊥(АВС).

Знайти: SC-?

Рішення:

ОС- радіус описаного кола навколо ΔАВС

R=\frac{АC}{\sqrt{3} } =\frac{57}{\sqrt{3} } *\frac{\sqrt{3} }{\sqrt{3} } =19\sqrt{3}(см).

Розглянемо ΔSСО, ∠О=90°,

cos SCO=\frac{OC}{SC}; \\\\\frac{\sqrt{3} }{2}=\frac{19\sqrt{3} }{SC};

SC=19*2=38 (см)