16. Площина а дотикається до кулі із центром О в точці А. Точка В належить площині а і віддалена

від центра кулі на 10 см. Знайдіть відрізок AB, якщо радіус кулі дорівнює 6 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Курченков Владислав.

Ответ:

АВ=16см

Дано:

Шар;

О- центр шара

АВ- касательная

ОН=ОМ=R=6см

АО=10см

АВ=?

________

Решение:

АН=АО-ОН=10-6=4см

АМ=АО+ОМ=10+6=16см.

АВ²=АН*АМ

АВ=√(4*16)=2*8=16см