перпендикуляр опущений з вершини A прямокутника ABCD на діагональ, ділить її у відношенні 1:3

рахуючи від вершини B. Знайдіть відстань від точки перетину діагоналей прямокутника до його більшої сторони, якщо довжина діагоналі 6 см

Ответы на вопрос

Отвечает Маляренко Владислав.

Ответ:

1,5

Объяснение:

Пусть BH = x, HD = 3x. По условию x + 3x = 6,\ x = 1{,}5.

Тогда высота AH = \sqrt {BH \cdot HD}  = \sqrt {x \cdot 3x}  = x\sqrt 3  = 1{,}5\sqrt 3 .

Из прямоугольного треугольника AHB

AB = \sqrt {B{H^2} + A{H^2}}  = \sqrt {{x^2} + {{(x\sqrt 3 )}^2}}  = 2x = 3.

Искомый отрезок OK — средняя линия треугольника BDA, OK = \displaystyle\frac{1}{2}BA = \displaystyle\frac{3}{2} = 1{,}5.


Отвечает Тренкеншу Влад.

Відповідь: 1,5 см.

АН перпендикуляр, проведений с прямого кута до гіпотенузи. ВН=6÷(1+3)=1,5 см. За метричним співвідношенням сторін АВ^2=ВН×АС=1,5×6=9, тоді АВ=3 см. ОК-відстань від точки перетину діагоналей до більшої сторони, яка є середньою лінією трикутника АВD . ОК=АВ:2=3:2=1,5 см.