До кола із центром О провели дотичну СD (D - точка дотику). Знайдіть радіус кола, якщо СО=16 см і

∠СОD дорівнює 60° Якщо можна то з «дано» і повністю))

Ответы на вопрос

Отвечает Шандренко Денис.

Відповідь:

16 см

Пояснення:

Дано:

  • СО = 16 см
  • ∠СОD = 60°

Розв’язання:

Трикутник ОСD - прямокутний, оскільки радіус кола перпендикулярний до дотичної в точці дотику. Отже, ∠ОСD = 90°. Застосуємо теорему про синуси до трикутника:

ОСD: sin(∠ОСD) = ОD / СО sin(90°) = ОD / 16 1 = ОD / 16 ОD = 16 см

Відповідь: 16 см