Визначте масу оцтової кислоти, яку отримали окисненням 1200г. етанолу, якщо вихід продукту реакції

становить 90% від теоретично можливого.

Ответы на вопрос

Отвечает Рычкова Диана.

      1200 г                  m - ?  η=90% 
1 CH3CH2OH + O2 =   1 CH3CHO            + H2O
     26.09 моль             26.09 моль
n(CH3CH2OH) = 1200 г / 46 г/моль = 26.09 моль
n(CH3CH2OH) = n(CH3CHO)
m(CH3CHO) = n * M = 26.09 моль * 44 г/моль = 1147,96 г (теоретическая)
η= m(прак) / m(теор) = 0.9
m(практ) = 1147,96 г * 0.9 = 1033,164 г