8-ші сынып химия:Стақанға 1,5моль қант сыяды.Стақандағы қанттың молекула санын анықтаңдар?​


Ответы на вопрос

Отвечает Гаврилов Никита.

Ответ:

m(C₁₂H₂₂O₁₁)=513г.

Объяснение:

Қант формуласы:

C₁₂H₂₂O₁₁

Берілді:

n(C₁₂H₂₂O₁₁) = 1,5 моль

--------------------------------

m₂(C₁₂H₂₂O₁₁)-?

1. 1 моль қант массасын  анықтаймыз:

M(C₁₂H₂₂O₁₁) 144+22+176=342г. / моль.  

1моль қанттың массасы: m₁  (C₁₂H₂₂O₁₁) ) =342г.

2. 1,5 моль қант массасын анықтаймыз:

m₂(C₁₂H₂₂O₁₁)=n(C₁₂H₂₂O₁₁)+M(C₁₂H₂₂O₁₁)=1,5 мольx342г./моль=513г.