За допомогою якісних реакцій підтвердіть склад купрум (2) сульфату. Складіть молекулярні та іонні

рівняння відповідних реакцій

Ответы на вопрос

Отвечает Лебедев Артур.

Ответ:

Объяснение:

купрум (ll) сульфат CuSO₄

1. Визначимо наявність в розчині сульфат-іонів (SO₄2⁻). Необхідно додати іони барію (Ba2)

СuЅО₄+BaCl₂=BaSO₄↓ +СuCl₂   BaSO₄(осад білого кольору)

Сu²⁺+ЅО₄²⁻+Ba²⁺+2CI⁻=BaSO₄↓ +Сu²⁺+2Cl⁻

ЅО₄²⁻+Ba²⁺=BaSO₄↓

BaSO₄(осад білого кольору)

2. Визначимо наявність іонів міді (Cu2). Необхідно додати гідроксогрупу (OH⁻)

CuSO₄+2NaOH=Cu(OH)₂↓ +Na₂SO₄

Cu²⁺+SO₄²⁻+2Na⁺+2OH⁻=Cu(OH)₂↓ +2Na⁺+SO₄²⁻

Cu²⁺+2OH⁻=Cu(OH)₂↓

Cu(OH)₂ осад блакитного кольору