Відносна молекулярна маса оксиду п'ятивалентного елемента 142. Масова частка оксигену в ньому

56,34%. Яка формула оксиду?

Ответы на вопрос

Отвечает Мурашкин Влад.

Дано

E2O5

Mr(E2O5) = 142

w(O) = 56.34% = 0.5634

Решение

Mr(E2O5) = 2Ar(E) + 5Ar(O) = 2Ar(E) + 5 * 16 = 2Ar(E) + 80 = 142

2Ar(E) = 62

Ar(E) = 31

E - фосфор

Ответ: фосфор