Визначте молекулярну формулу вуглеводню, якщо масова частка карбону в ньому становить 90%, а

відносна густина за гелієм - 30.

Ответы на вопрос

Отвечает Кравчук Даня.
Дано:
w(C)=0,9
D за He(CxHy)=30
Знайти:СxHy-?
Розв'язання:
Аr(Не)=4г/моль
М(СxHy)=30*4=120г/моль. Нехай х=а.
w(C)=12*a/120=0,9
12a=108
a=9 - N(C)
w(H)=0,1. Нехай y=b.
0,1=b/120
b=12
Виходить: С9Н12
Перевірка: