Обчисліть і порівняйте масові частки карбону для перших членів гомологічних рядів алканів

циклоалканів алкенів алкадієнів алкінів аренів

Ответы на вопрос

Отвечает Усибалиева Айжана.

w(e) = Ar(e)*n(e)\Mr

алкани

СН₄ -метан. Mr(CH₄) =12+1·4=16.

w(C) = 12·1\16 = 0,75 \ 75%

циклоалкани

циклопропан - С₃Н₆. Mr(C₃H₆)=12·3+1·6 = 42

w(C) = 12·3\42 = 0,857 \ 85,7%

алкени

етен - С₂Н₄. Mr(C₂H₄)=12·2+1·4 = 28

w(C) = 12·2\28 = 0,857 \ 85,7%

алкадіени

пропандіен. С₃Н₄. Mr(C₃H₄)=12·3+1·4 = 40

w(C) = 12·3\40 = 0,9 \ 90%

алкіни

Етін -С₂Н₂. Mr(C₂H₂)=12·2+1·2 = 26

w(C) = 12·2\26 = 0,923 \ 92,3%

арени

бензол - С₆Н₆.  Mr(C₆H₆)=12·6+1·6 = 78

w(C) = 12·6\78 = 0,923 \ 92,3%

найбільша масова частка вуглецю у аренов і алкинов (92,3%).

сама найменша масова частка вуглецю у алканов (75%)