Вуглеводень масою 4,3 г повністю спалили. Маса вуглекислого газу, що утворилася, дорівнює 13,25г

.Відносна густина парів за повітрям -2,966 .Визначте формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Сергеевна Елена.
M(вуглеводню)=D*M(повітря)=2.966*29=86
таку молярну масу має гексан
2C6H14+19O2=12CO2+14H2O
n(CO2)=13.25/44=0.3
n(C6H14)=0.3/6=0.05
m(C6H14)=0.05*86=4.3 г=m вуглеводню, даній в умові
отже, все сходиться
Відповідь: C6H14