Обчислiть кiлькiсть речовини та масу вищого оксиду Фосфору, необхiдного для добування 12,04*10²³

молекул ортофосфатноï кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Русяев Алексей.
P2O5 + 3H2O = 2H3PO4
найдем количество веществаН3РО4 = 12,04*10²³/6,02*10²³=2моль
найдем количество вещества Р2О5 по уравнению реакции
1моль Р2О5 ------- 2мольН3РО4
Х моль Р2О5------- 2моль Н3РО4      Х = 1мольР2О5
находим массу Р2О5 = 1моль*144г/моль = 142г Р2О5